1395/11/12         3,240      
تمرین بیش از حد توان عضلانی شما را چه می کند تمرین بیش از حد توان عضلانی شما را چه می کند بعضی از ورزشکاران در تمرینات خود وسواس بیش از حد از خود نشان داده و از ترس اینکه مبادا کم کاری در تمرینات داشته باشند رو به افزایش حجم و زمان تمرین می آورند که این موضوع تبعات زیر را در پی خواهد داشت
4 امتیاز از 1 رای
آکادمی علیرضا عبایی
4 امتیاز از 1 رای
     

تمرین بیش از حد توان عضلانی شما را چه می کند

بعضی از ورزشکاران در تمرینات خود وسواس بیش از حد از خود نشان داده و از ترس اینکه مبادا کم کاری در تمرینات داشته باشند رو به افزایش حجم و زمان تمرین می آورند که این موضوع تبعات زیر را در پی خواهد داشت

تمرین بیش از حد توان عضلانی شما را چه می کند

هدف از سخت تمرین کردن، ساخت عضله بیشتر است که در نهایت به شما کمک خواهد کرد چربی بیشتری بسوزانید و وزن بیشتری از دست دهید. با این حال ممکن است هر چقدر که می توانید سخت تمرین کنید اما نتایج مورد نظرتان را نبینید. اگر اینطور است، ممکن است دلیلش این باشد که یکی از اشتباهات زیر را مرتکب می شوید. این خطاها نه تنها پیشرفت شما را کند خواهند کرد بلکه می توانند باعث شوند که در واقع توان عضلانی از دست دهید!

۱- کاردیوی بیش از حد

اگر مقدار زیادی کاردیو انجام می دهید، ممکن است انتظارات خوبی در بخش کاهش وزن داشته باشید. با این حال ممکن است در نهایت به قیمت از دست دادن تون عضلانی تان تمام شود به خصوص اگر کاردیو را برای مدت زمان بسیار طولانی، به دفعات زیاد یا بدون غذا خوردن قبل از آن انجام می دهید. اگر در طول جلسه کاردیو کالری بیش از حد بسوزانید، بدن تان را از مواد مغذی که برای ساخت عضله نیاز دارد، محروم می کنید. اگر سوختی در بدن تان نداشته باشید، آن متابولیسم تان را مجبور می کند که برای تولید انرژی، عضله را کاتابولیزه کند.

۲- کاهش کالری

هنگامی که برای کاهش وزن غذا می خورید، بدون شک موثرترین گزینه شما کاهش شدید کالری است. با این حال اگر این کار را انجام دهید، در نهایت بدن تان را از انرژی که در موقع سخت تمرین کردن نیاز دارد، محروم می کنید. در این صورت تنها یک منبع انرژی در دسترس و راحت دیگر وجود خواهد داشت و آن عضله است.

 

3- تنها عضلات خودبین را تمرین دادن

ممکن است بازوها، شانه ها و سینه شما، عضلاتی باشند که می خواهید خوب به نظر برسند اما شما نمی توانید فقط آنها را تمرین دهید. آیا می دانستید که تا ۷۰ درصد از ساختمان عضلانی کل بدن شما در پشت و پاهایتان است؟ از این دو گروه مهم عضلانی غفلت نکنید!

4- تمرین دادن بخش های خاص بدن

اگر شما روال تمرین تان را به روزهای بسیاری مجزا کرده اید. که هر روز روی یک عضله خاص تمرکز می کند، باعث خواهید شد که رشد عضلانی تان دچار رکود شود و احتمالا حتی متوقف گردد. شما باید کاری کنید که گروه های بزرگ عضلانی تان با هم کار کنند چون به این ترتیب به سرعت عضله اضافه می کنید

5- انجام ندادن حرکات کششی

ممکن است احمقانه به نظر برسد اما حقیقت دارد. حرکات کششی نه تنها از آسیب دیدگی جلوگیری می کنند بلکه دامنه حرکتی عضلات شما را افزایش داده و به ریکاوری سرعت می بخشند. کشش برای فیبرهای عضلانی که روی آنها کار می کنید، فضا برای منبسط شدن ایجاد می کند و به بدن شما امکان می دهد تون و توده عضلانی را افزایش دهد.

۷- استراحت نکردن به اندازه کافی

بدن شما فیبرهای عضلانی تان را در طول شب ترمیم می کند بنابراین استراحت، کلید رشد توده عضلانی است. اگر به مقدار کافی نخوابید، میزان رشد عضلانی تان را کاهش خواهید داد. بلکه بدن شما قادر به تولید مقدار کافی از هورمون های حجم سازی که کلید رشد عضلانی جدی هستند، نخواهد بود.

۸- انجام تمرینات یکسان

اگر هفته ها یا ماههاست که از یک روال یکسان پیروی می کنید، بدن شما به این حرکات عادت می کند. افرادی که موفق به اضافه کردن وزن بیشتر، انجام تکرارهای بیشتر یا تغییر دادن حرکات نمی شوند، هرگز شاهد رشد عضلانی جدی نخواهند بود و ممکن است حتی در انتها دچار فرسودگی شوند. این اشتباهات را مرتکب نشوید! مانند یک حرفه ای تمرین کنید و آن عضلات را از راه مطمئن و موثر اضافه نمایید.

- تمرین بیش از حد

همه ما بدن هایمان را فراتر از محدودیت هایمان تحت فشار قرار داده و سپس تاوان آن را داده ایم. انجام ست ها و تکرارهای بیش از حد، کلید افزایش عضله نیست بلکه به شما عضلات متورمی خواهد داد که به احتمال بیشتری صدمه می بینند. شما شاهد رشد مناسب عضله نخواهید بود بنابراین بهتر است تمرین تان شامل تعداد ست های کمتر با تکرارهای کمتر اما وزن بسیار بیشتر باشد.


کاربر گرامی، برای ثبت نظر، وارد حساب کاربری خود شوید
نظری در این مورد ثبت نشده است!

علیرضا عبایی

آکادمی فرهنگی ورزشی

02632559698 - 09123954089 - 09354637367

کرج، سه راه عظیمیه، جنب پل جانبازان، مجتمع فرهنگی ورزشی خانواده

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7 صبح الی 23
پنجشنبه‌ها از ساعت 7 صبح الی 21

قدرت گرفته از سامانه مربیگری بدنسازی
طراحی، توسعه و پشتیبانی: امید شاکری