1395/09/01         2,101      
گیاهانی که باعث تحریک رشد عضلات می‌شوند گیاهانی که باعث تحریک رشد عضلات می‌شوند ساخت توده‌ی عضلانی نمی‌تواند فقط بوسیله‌ی استفاده از گیاهان انجام شود. برای ساخت و تقویت عضلات، شما باید با وزنه تمرین کنید و یک رژیم غذایی سالم داشته باشید. با اینحال، برخی از انواع گیاهان برای تکمیل هر رژیم بدنسازی، بسیار مفیدند. این گیاهان دارای ترکیباتی هستند که بافت‌های عضلانی را تحریک می‌کنند که رشد کرده، و از پاسخ استرس بدن حمایت کنند. در ادامه، ۵ گیاه معرفی می‌کنیم که می‌توانند به شما کمک کنند توده‌ی عضلانی‌تان را پرورش داده و شکل دهید.
4 امتیاز از 1 رای
آکادمی علیرضا عبایی
4 امتیاز از 1 رای
     

گیاهانی که باعث تحریک رشد عضلات می‌شوند

ساخت توده‌ی عضلانی نمی‌تواند فقط بوسیله‌ی استفاده از گیاهان انجام شود. برای ساخت و تقویت عضلات، شما باید با وزنه تمرین کنید و یک رژیم غذایی سالم داشته باشید. با اینحال، برخی از انواع گیاهان برای تکمیل هر رژیم بدنسازی، بسیار مفیدند. این گیاهان دارای ترکیباتی هستند که بافت‌های عضلانی را تحریک می‌کنند که رشد کرده، و از پاسخ استرس بدن حمایت کنند. در ادامه، ۵ گیاه معرفی می‌کنیم که می‌توانند به شما کمک کنند توده‌ی عضلانی‌تان را پرورش داده و شکل دهید.

گیاهانی که باعث تحریک رشد عضلات می‌شوند

آمالاکی

درخت آمالاکی، بیشتر در مناطق نیمه حاره وجود دارد و بطور سنتی برای تحریک رشد عضلانی بکار می‌رود. این گیاه بخاطر چوب قرمز، پوست خاکستری و میوه‌های سبز روشنش معروف است. قسمتهای مختلف درخت آمالاکی در تونیک‌ها و سایر تمهیدات برای ترویج سلامت بهتر، افزایش انرژی، بهبود عملکرد کبد، طبیعی کردن آنزیم‌های گوارشی و بازگرداندن درخشش مو استفاده می‌شود. آمالاکی همچنین به افزایش سنتز پروتئین، افزایش رشد عضله خالص، بهبود توده عضلانی و افزایش قدرت عضلانی نیز کمک می‌کند.

جینسنگ

جینسنگ، یک ماده غذایی محبوب برای سلامتی و یک نوع گیاه دائم الرشد با ریشه‌های گوشتی است. این گیاه در آسیا بخاطر خواص دارویی اش ارزشمند است، و بدلیل مزایای سلامتی بسیاری که دارد، اغلب در انواع تونیک‌های مختلف و محصولات زیبایی از آن استفاده می‌شود. یکی از مزایای اصلی جینسنگ، این است که به کاهش استرس، افزایش سطوح انرژی، و دادن حس تندرستی کمک می‌کند. همچنین یک ماده غذایی سالم محبوب در میان بدنسازان است، زیرا به آنها امکان می‌دهد که از عهده‌ی تمرینات قدرتی سخت بربیایند و در عین حال، نوسانات در خلق و خو، اشتها و خواب را به حداقل می‌رساند.

شنبلیله

شنبلیله، یک گیاه دارویی محبوب است که معمولا در طب آیورودا برای بازگرداندن سلامتی و طبیعی کردن عملکردهای بدن استفاده می‌شود. شنبلیله، رشد عضلانی را نیز تحریک می‌کند، زیرا داری اسیدهای آمینه است. شنبلیله به غیر از اینکه یک منبع غنی از اسید آمینه تریپتوفان و ۴-هیدروکسی ایزولوسین است، حاوی نیاسین، کولین، پتاسیم و ویتامین سی نیز می‌باشد. تمام این ترکیبات، بافت‌های عضلانی را تقویت می‌کنند، انرژی و استقامت را افزایش می‌دهند، و همچنین از بدن در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند.

دانه‌های کتان

دانه کتان، حاوی مقدار زیادی پروتئین است. به غیر از مقدار پروتئین شگفت انگیز آن، دانه کتان حاوی پتاسیم، روی، آهن، ویتامین E و منیزیم نیز می‌باشد. همچنین حاوی آلفا لینولنیک اسید است، که حساسیت به انسولین در عضلات را افزایش می‌دهد. ورزشکاران حرفه‌ای از دانه‌ی کتان استفاده می‌کنند، زیرا به افزایش انرژی کمک می‌کند، زمان ریکاوری را سرعت می‌دهد، و مصرف اکسیژن در بدن را بهبود می‌بخشد.

ریشه رز

به رودی اولا، یا ریشه طلایی نیز معروف است. ریشه رز حاوی ترکیبات طبیعی است که موجب افزایش ترشح آنزیم‌ها و RNA (هر دوی آنها برای رشد عضلانی ضروری هستند) می‌شود. این گیاه، سنتز پروتئین ماهیچه و فعالیت آنابولیک را نیز افزایش می‌دهد که منجر به رشد عضلانی و افزایش قدرت می‌شود. از آنجا که ریشه‌ی رز حاوی ترکیباتی قوی است، افرادی که مشکلات قلبی یا بیماری فشار خون دارند، از مصرف این گیاه منع می‌شوند.

آشواگاندها

آشواگاندها، یک درختچه کوچک همیشه سبز است، که بومی هند، آفریقا و خاورمیانه می‌باشد. این گیاه بطور سنتی برای ایجاد مقاومت در برابر فشار بکار می‌رود. آشواگاندها حاوی سطوح بالایی از آنتی اکسیدان هاست که انرژی را بهبود می‌بخشند، استقامت را افزایش می‌دهند و از زمان ریکاوری می‌کاهند. ورزشکاران حرفه‌ای برای کمک به مقابله با فشار تمرینات شدید طولانی مدت و همچنین برای افزایش توده عضلانی از این گیاه استفاده می‌کنند.


کاربر گرامی، برای ثبت نظر، وارد حساب کاربری خود شوید
نظری در این مورد ثبت نشده است!

علیرضا عبایی

آکادمی فرهنگی ورزشی

02632559698 - 09123954089 - 09354637367

کرج، سه راه عظیمیه، جنب پل جانبازان، مجتمع فرهنگی ورزشی خانواده

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7 صبح الی 23
پنجشنبه‌ها از ساعت 7 صبح الی 21

قدرت گرفته از سامانه مربیگری بدنسازی
طراحی، توسعه و پشتیبانی: امید شاکری